Zanim zdecydujemy się na wynajem koparek dwudrożnych, warto zapoznać się z niezbędnymi informacjami o tych modelach. Warto mieć na uwadze, co chcemy osiągnąć wynajmując tego typu maszynę oraz czy posiadamy odpowiednie doświadczenie, by je obsługiwać. Mimo, że koparki dwutorowe, zwane również dwudrożnymi, należą do grupy koparek, ich obsługa jest znacznie trudniejsza i wymaga znacznie więcej umiejętności, aniżeli w przypadku tradycyjnych modeli. 

Przede wszystkim urządzenie te posiada znaczne gabaryty, niezwykle wielką moc, a także charakteryzuje się ogromną dawką decybeli. Praca bez odpowiedniego zabezpieczenia, zarówno, jako kierowca jak i w pobliżu prac koparki, może skutkować znacznym uszkodzeniem słuchu. Każdy, kto ma do czynienia z tą maszyną, musi posiadać specjalne nauszniki. 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, koparka dwudrogowa bądź dwutorowa znacznie różni się od innych, znanych nam koparek. Tego typu maszyny sprawdzają się w przypadku prac na torach kolejowych bądź torach tramwajowych. Urządzenia te stosowane są w czasie prac utrzymaniowych, okołotorowych, ziemnych i drogowych. Dzięki koparkom dwutorowym możemy zapobiec większości awarii związanych z torowiskami. Duża moc i wielkie gabaryty sprawiają, że prezentowane urządzenia pozwolą wykonać wszelkie roboty ziemne, w tym wymianę gruntu czy zniwelowanie terenu. 

Koparki dwutorowe wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Nic dziwnego, skoro urządzenia te muszą sprawdzić się niemal w każdych warunkach – w czasie wiatru, deszczu, słońca, śniegu czy gradu. Nigdy nie wiadomo, jaka awaria może nas spotkać na torowisku. W gruncie rzeczy zdobycie odpowiednich kwalifikacji nie jest takie łatwe. Kierowca musi posiadać niemałe doświadczenie i zdać specjalny egzamin. Pracodawcy wymagają od swoich pracowników nie tylko takich uprawnień, ale również uprawnień na sterowanie drezyną etc. Sterowanie ciężkimi urządzeniami po torach nie jest takie proste.